• Wybierz język:

Biblioteki współpracujące:

2014-10-23

Prezentacja e-ISBN na Targach Książki w Krakowie

Tysiące najpoczytniejszych autorów z Polski i zagranicy, czołowe wydawnictwa, morze literatury, kilogramy książek, znane osobistości ze świata kultury, sportu, mediów, polityki oraz tłumy czytelników spragnionych kontaktów ze swoimi ulubionymi pisarzami.

Największe i najważniejsze wydarzenie branży wydawniczo-księgarskiej w Polsce - 18. edycja Targów Książki w Krakowie właśnie się rozpoczęła. Śmiało można stwierdzić, że do niedzieli trwa święto książki w Krakowie.

Już jutro Biblioteka Narodowa i Instytut Książki zaprezentują platformę e-ISBN, która automatyzuje nadawanie numerów ISBN w Polsce. Od kilku miesięcy wydawcy, żeby otrzymać ISBN dla swojego nowego dzieła muszą zarejestrować się na platformnie e-ISBN i wypełnić specjalny formularz w celu wygenerowania numeru. Platforma obsługuje generowanie numerów dla prac pojedynczych i zbiorowych, dla dzieł tradycyjnych, elektronicznych, audio, itp. Wszystkich zainteresowanych mechaniką działania serwisu zapraszamy do sali Wiedeń B, na godzinię 15.


2014-10-16

Nowy regulamin MAK+

Z dniem 17.10.2014 r. wchodzi w życie nowy regulamin MAK+ dla biblioteki i ich pracowników. Zmiany:

1) Zamiast określenia serwer lokalny użyto "serwer";

2) Opisano procedurę nadawania/zmiany/odbierania uprawnień użytkownikom MAK+ poprzez zgłaszanie ich na specjalnym formularzu zgłoszeniowym. 

3) Dodano załącznik w postaci formularza zgłoszenia zmian.Załączniki:


2014-10-07

Nowe oblicza przestrzeni informacyjnej

W dniach 8-9 października w Bydgoszczy odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Nowe oblicza przestrzeni informacyjnej w dobie WEB 2.0. Na zaproszenie organizatorów konferencji Sylwia Czub-Kiełczewska oraz Łukasz Twarowski z MAK+ opowiedzą o systemie MAK+. Tematem wykładu będzie rozwój systemu w oparciu o nowe technologie i wymagania użytkowników, w tym czytelników oraz prezentacja stworzonego przez Instytut Książki systemu elektronicznego generowania numerów ISBN (e-isbn.pl).Zintegrowany system biblioteczny MAK+ stworzony i administrowany przez Instytut Książki.Partnerzy: