• Wybierz język:

Biblioteki współpracujące:

2015-04-01

Zapraszamy na kolejne warsztaty do Wrocławia

Dolnośląska Biblioteka Publiczna, hall głównyWczoraj i przedwczoraj odbyły się pierwsze z cyklu tegorocznych warsztatów z obsługi MAK+ dla bibliotekarzy z województwa dolnośląskiego.

Pomimo niesprzyjającej pogody, chłodu i wiatru, uczestnicy przybyli bardzo licznie, a atmosfera była gorąca. Na spotkaniu padały pytania dotyczące katalogowania czasopism, bibliografii regionalnej, ubytkowania egzemplarzy, czy statystyk. Nie zabrakło także chwili na omówienie zagadnień związanych z ochroną danych osobowych w konktekście rejestracji czytelnika, czy zakupu sprzętu.

Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Dolnośląskiej Biblioteki Publicznej za pomoc przy organizacji warsztatów oraz udostępnienie sali i sprzętu, a uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu.

Przypominamy, że kolejne warsztaty w DBP odbędą się już 16 i 17 kwietnia.

Udział jest bezpłatny, a zgłoszenia przyjmuje dział instrukcyjno-metodyczny.


2015-03-18

Witamy Fabianki

BibliotekaWitamy Gminną Bibliotekę Publiczną w Fabiankach w gronie klientów MAK+! Biblioteka w Fabiankach jest niewielką placówką, obsługującą około 700 czytelników, ale za to wyjątkowo prężną. Bibliotekarze prowadzą zajęcia edukacyjne dla dzieci i dorosłych, lekcje biblioteczne, spotkania autorskie oraz imprezy promujące czytelnictwo. Od 2014 roku biblioteka prowadzi kurs angielskiego dla dzieci, o którego ogromnej popularności świadczy fakt, że w samym 2014 roku odbyły się 42 lekcje. 


2015-03-16

Wspieramy inicjatywy młodych

Konferencja "Człowiek - Nauka. Technologia. InformacjaMAK+ wspiera przyszłych bibliotekarzy i popiera ciekawe inicjatywy studenckie. Zapraszamy do Torunia na konferencję „Człowiek – Nauka. Technologia. Informacja”, która otrzymała wsparcie i poparacie MAK+.

Kilka słów o wydarzeniu:

I Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Człowiek – Nauka. Technologia. Informacja”, to akcja organizowana przez Studencko – Doktoranckie Koło Naukowe  ePRINT, działające przy Instytucie Informacji Naukowej i Bibliologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Koło pod obecnym szyldem działa zaledwie od października 2014 r., jednak jego członkowie, zrzeszeni wcześniej w trzech branżowych organizacjach studenckich, mają za sobą doświadczenie w organizacji kilku konferencji naukowych i ogólnopolskiego kongresu studentów informacji naukowej i bibliotekoznawstwa.

I Ogólnopolska Studencko-Doktorancka Konferencja Naukowa „Człowiek – Nauka. Technologia. Informacja” odbędzie się 20 marca 2015 roku w Sali Rady Wydziału Nauk Historycznych, w budynku Collegium Humanisticum UMK w Toruniu (ul. Bojarskiego 1). Planowane rozpoczęcie o godzinie 8:30. W programie 27 referatów, które wygłoszą reprezentanci 8 uniwersytetów. Poruszone zostaną tematy związane z otwartą nauką, zdobyczami technologicznymi, nowymi mediami, miarą informacji oraz relacji człowiek-nauka, człowiek-technologia, człowiek-informacja. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na 9 godzin uczty naukowej.

Szczegóły na stronie konferencji: www.konferencja.strikingly.com Załączniki:Zintegrowany system biblioteczny MAK+ stworzony i administrowany przez Instytut Książki.Partnerzy: