• Wybierz język:

Biblioteki współpracujące:

2014-12-17

Podsumowanie rozwoju MAK-a+

Zapraszamy do lektury podsumowania rozwoju systemu MAK+Załączniki:


2014-12-15

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu

Na zlecenie Instytutu Książki firma Era Ewaluacji realizuje badanie ewaluacyjne systemu bibliotecznego MAK+.

Głównym celem ewaluacji jest uzyskanie informacji na temat:

  • użyteczności i funkcjonalności systemu dla bibliotek
  • zadowolenia bibliotekarek i bibliotekarzy z jakości obsługi konsultantów

Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w badaniu poprzez wypełnienie ankiety internetowej skierowanej do wszystkich bibliotek korzystających z systemu MAK+.

W ankiecie znajdują się pytania dotyczące Państwa opinii na temat systemu MAK+ oraz jakości obsługi. Państwa opinia, jako użytkowników, jest dla nas bardzo ważna. Badanie posłuży między innymi do lepszego dostosowania systemu do Państwa potrzeb.

Aby wypełnić ankietę, należy kliknąć w poniższy link:

http://systemmakplus.badanie.net/

 W oknie przeglądarki otworzy się ankieta. W celu przejścia do kolejnych pytań ankiety należy kliknąć na polecenie "Dalej" znajdujące się u dołu ekranu. W przypadku trudności z wypełnieniem ankiety, prosimy o przesłanie wiadomości z opisem problemu poprzez formularz kontaktu („Kontakt z autorem”), znajdujący się na każdej stronie ankiety w górnym prawym rogu.

Na wypełnienie ankiety mają Państwo czas do 23.12.2014.

Ankieta jest anonimowa, a zebrane informacje będą prezentowane w raporcie jako zbiorcze dane.

Jej wypełnienie zajmie Państwu ok. 15-20 minut. 

Bardzo liczymy na Państwa pomoc i współpracę w ramach niniejszego badania.

Z góry dziękujemy za wypełnienie ankiety!


2014-12-11

Zmiany w nowej wersji MAK+

Opis zmian w wersji 1.9.9. w systemie MAK+:

KATALOG

  • Uruchomiono nową sekcję - Dźwięk
  • Uruchomiono nową sekcję - Dokumenty elektroniczne
  • Zmiana sposobu wyszukiwania w Kartotece Haseł Wzorcowych po kryterium autora. System przy wyszukiwaniu pomija znaki diakrytyczne na przykład autor "Zafón" zostanie znaleziony niezależnie od tego, czy zostanie wpisane hasło "Zafón", czy Zafon.
  • Umieszczenie w polu 008s opisu bibliograficznego innego języka niż polski spowoduje automatycznie uwzględnienie tego rekordu we wszystkich raportach, które genereują informacje o literaturze obcojęzycznej. Przy pobieraniu rekordu przez protokół Z39.50 pole 008s jest uzupełnianie automatycznie.

MAGAZYN

  • Denominacja - po zaznaczeniu w opisie egzemplarza informacji, że cena jest sprzed denominacji system nie dokona zmiany wpisanej kwoty. Będzie wyświetlana w takiej formie, w jakiej została wpisana przez bibliotekarza. MAK+ dokona denominacji cen wszystkich egzemplarzy z zaznaczoną informacją o tym, że cena podlega denominacji, w momencie generowania raportów: Księga inwentarzowa, Rejestr przybytków, Lista egzemplarzy nabytych.

WYPOŻYCZALNIA

  • Usuwanie czytelnika z poziomu karty elektronicznej - przycisk do usuwania czytelnika dodano również na belce w widoku karty czytelnika. 
  • Prolongaty i rejestracja odwiedzin - gdy bibliotekarz dokona przedłużenia kilku pozycji jendnocześnie, wówczas system wpisze tylko jedne odwiedziny do raportu "Czytelnicy i wypożyczenia na zewnątrz - zestawienie miesięczne".

 

RAPORTY

  • Księga inwentarzowa  - system zapisuje i drukuje uwagi. System podaje pełną nazwę biblioteki/filii na wydruku księgi.


Zintegrowany system biblioteczny MAK+ stworzony i administrowany przez Instytut Książki.Partnerzy: