• Wybierz język:

Biblioteki współpracujące:

2015-05-17

Warsztaty w Olsztynie

Szkolenie MAK+Pragniemy Państwa zaprosić na bezpłatne warsztaty MAK+, które odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie w dniach 25 i 26 maja 2015 r.

Warsztaty zostały podzielone na dwie grupy:
25 maja - Katalog, Magazyn oraz import.
26 maja - Wypożyczalnia, Czytelnia oraz Skontrum.

Dodatkowo każdego dnia nowościami w programie. Liczba miejsc ograniczona jest do 10 każdego dnia. Prowadzący: Wojciech Wiśniewski - administrator wojewódzki systemu MAK+. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 w budynku Wojewódzkiej Biblioteki publicznej w Olsztynie przy ulicy 1 Maja 5. Link do lokalizacji Zgłoszenia proszę kierować do Wojciecha Wiśniewskiego - administratora wojewódzkiego systemu MAK+: e-mail: w.wisniewski@makplus.pl tel: 505 245 821Załączniki:


2015-05-15

Witamy bibliotekę w Orzyszu

Miejsko-Gminna Biblioteka w OrzyszuMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Orzyszu właśnie rozpoczęła zarządzanie zbiorami bibliotecznymi za pomocą zintegrowanego systemu bibliotecznego MAK+. Bibliotekarze mają przed sobą wyzwanie w postaci jak najszybszego wprowadzenia do elektronicznego katalogu 47 000 książek, które chcieliby jak najszybciej zacząć wypożyczać. Katalogowanie w MAK-u+ jest bardzo szybkie i proste, więc trzymamy kciuki za uruchomienie wypożyczalni, najpóźniej w styczniu 2016 roku. Oprócz zadań związanych z udostępnianiem zbiorów, biblioteka prowadzi też akcję „Kino w bibliotece”, mającą na celu edukację kulturalną czytelników.

Zdjęcia: W. WiśniewskiGaleria:

biblioteka w Orzyszu_1 biblioteka w Orzyszu_2 biblioteka w Orzyszu_3 biblioteka w Orzyszu_4 biblioteka w Orzyszu_5 biblioteka w Orzyszu_6

2015-05-12

Nowa wersja MAK+ (1.9.30)

aktualizacja MAK+Zapraszamy do zapoznania się z nowościami w systemie MAK+.

Wśród najważniejszych warto wymienić:

- komunikator do przesyłania infromacji do użytkowników MAK-a+ związanych ze zmianami w systemie, itp.,

- możliwość edycji karty zobowiązań czytelnika,

- możliwość edycji wezwania do zapłaty,

Wszystkie zmiany dostępne w zakładce Dla bibliotekarzy/ Co nowego w programie?Zintegrowany system biblioteczny MAK+ stworzony i administrowany przez Instytut Książki.Partnerzy: