• Wybierz język:

Biblioteki współpracujące:

Szukana fraza:


Miejsce przeszukiwania:


Województwo:


Rodzaj hasła:

 
 
 


Poziom dokładności:

 
 
2014-04-18

WBP w Olsztynie jest najlepsza z najlepszych!

Z dumą informujemy, że Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie otrzymała Laur Najleszym z Najlepszych. Jest to prestiżowe wyróżnienie przyznawane już od 10 lat przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego osobom, instytucjom i organizacjom, które przyczyniły się do promocji regionu w kraju i na świecie. Dzięki staraniom biblioteki aż 90% bibliotek publicznych z województwa warmińsko-mazurskiego wprowadzono do Programu Rozwoju Bibliotek, którego celem jest przekształcenie bibliotek z małych miejscowości w centra wiedzy, kultury oraz ośrodki życia społecznego. Dzięki pozyskanym przez bibliotekę wojewódzką środkom w 2013 roku udało się przeszkolić aż 265 bibliotekarzy z województwa.

Uroczysta gala wręczenia wyróżnień odbyła się 4. Kwietnia w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Nagroda została złożona na ręce Pana Andrzeja Marcinkiewicza – od 2004 roku dyrektora WBP w Olsztynie.

Przyznanie tak prestiżowej nagrody Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Olsztynie cieszy nas tym bardziej, że jest to biblioteka korzystająca z systemu MAK+ i ponownie możemy z dumą powiedzieć, że najlepsi wybierają MAK-a+!

Dziękujemy WBP w Olsztynie za udostępnienie zdjęć.Galeria:


2014-04-17

Nidzica w MAK+

W piątek Miejsko-Gminna Biblioteka w Nidzicy dołączyła do grona klientów MAK+. Tym samym w wojewódsztwie warmińsko-mazurskim system MAK+ jest już w 80 placówkach. Siedziba biblioteki mieści się w XIV wiecznym nidzickim zamku! Dziękujemy Panu Dyrektorowi Januszowi Kwiatkowi za oprowadzenie po bibliotece i zgodę na wykonanie zdjęć.Galeria:


2014-04-14

Warsztaty dla powiatu radomskiego

Po raz kolejny bibliotekarze z powiatu radomskiego spotkali się 10. kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu, aby wziąć udział w warsztatach z obsługi systemu MAK+.
Celem prowadzonych przez Piotra Byrskiego warsztatów było szczegółowe omówienie rejestracji czytelnika i wypożyczania księgozbioru w systemie.
W spotkaniu wzięło udział ponad 40 osób, które reprezentowały biblioteki:
1.     Gminna Biblioteka Publiczna w Goździe
2.     Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Iłży
3.     Gminna Biblioteka Publiczna w Jastrzębi
4.     Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlińsku
5.     Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni
6.     Gminna Biblioteka Publiczna w Jedlni-Letnisko
7.     Gminna Biblioteka Publiczna w Kowali
8.     Miejska Biblioteka Publiczna w Pionkach
9.     Gminna Biblioteka Publiczna w Przytyku
10.  Gminna Biblioteka Publiczna w Wierzbicy
11.  Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie
12.  Gminna Biblioteka Publiczna w Zakrzewie
Warto podkreślić, że wszystkie biblioteki w powiecie radomskim mają system MAK+ zainstalowany na serwerach z programu MSIB.
Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Annie Skubisz-Szymanowskiej oraz Pani Instruktor Zofii Nogaś za pomoc w organizacji warsztatów.Galeria:Zintegrowany system biblioteczny MAK+ stworzony i administrowany przez Instytut Książki.Partnerzy: