• Wybierz język:

Biblioteki współpracujące:

2015-03-01

Jednorożec - tu tradycja łączy się z nowoczesnością

Biblioteka w JednorożcuGminna Biblioteka Publiczna w Jednorożcu od 2013 roku sukcesywnie zmienia swoje oblicze. Stare regały biblioteczne pamiętające “wczesnego Gomułkę” zostały zastąpione nowymi, estetycznymi półkami, które przyciągają swoim wyglądem. Dzięki uczestnictwu Biblioteki w programach Wioska internetowa oraz Programie  Rozwoju Bibliotek, placówka doposażyła się z w sprzęt multimedialny. Ponadto w 2014 roku został utworzony Kącik Małego Czytelnika, którego rolą jest zachęcanie najmłodszych czytelników do sięgania po książki. Sukcesywnie rozbudowywana jest baza czasopism, z których mogą korzystać osoby odwiedzające bibliotekę. Eksponowane są również nowości wydawnicze na specjalnie przygotowanych do tego celu regale. Całość estetyki uzupełniają egzotyczne kwiaty upiększające czytelnię. W czytelni bibliotecznej znajdują się stoliki z przygotowanymi w tym celu lamkami oświetlającymi zasoby, z których czytelnik korzysta w danej chwili.

Zasadniczym celem wprowadzanych zmian była zmiana wizerunku biblioteki, która ma być przyjazna odwiedzającemu ją klientowi. W 2015 roku wprowadzone zostaną estetyczne karty czytelnika oraz tworzona jest elektroniczna baza księgozbioru w programie MAK +.

(Tekst: W. Łukaszewski, zdjęcia: P. Byrski)


2015-02-24

Tak było w Makowie Mazowieckim

 

Warsztaty MAK+

W zeszły czwartek w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Makowie Mazowieckim spotkali się bibliotekarze z powiatu makowskiego w celu udziału w warsztatach z obsługi systemu MAK+. W spotkaniu wzięło udział 15 osób z 10 bibliotek korzystających z systemu MAK+:

            -MBP w Makowie Mazowieckim 

            -GBP w Różanie 

            -GBP w Czerwonce 

            -GBP w Karniewie 

            -GBP w Krasnosielcu

            -GBP w Młynarzach 

            -GBP w Płoniawach-Bramurze 

            -GBP w Rzewniach 

            -GBP w Sypniewie

            -GBP w Szelkowie

Głównym tematem warsztatów było omówienie sekcji Bibliografia Regionalna oraz modułu Wypożyczalnia w związku z rozpoczęciem elektronicznych wypożyczeń w tych bibliotekach. Warto podkreślić, że system MAK+ oferuje od razu wszystkie moduły i biblioteki, które zdecydowały się na jego zakup, bardzo szybko wprowadzają swoje katalogi i uruchamiają wypożyczalnie.

Warsztaty w powiecie makowskim odbywają się regularnie, kolejne planowane jest na wrzesień 2015 roku. Już dziś serdecznie zapraszamy i bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji warsztatów Panu Dyrektorowi Tadeuszowie Marciniakowi.


2015-02-23

Zapraszamy na warsztaty do Mszczonowa

Szkolenie MAK+Wszystkich bibliotekarzy zainteresowanych warsztatami z obsługi systemu MAK+ serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 26. lutego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mszczonowie. Warsztaty skierowane są przede wszystkim do użytkowników z powiatu żyrardowskiego, ale może w nich wziąć udział każda osoba pracująca na co dzień w MAK-u+. 

Zgłoszenia przyjmuje prowadzący: Piotr Byrski. Proszę wysłać maila z imieniem, nazwiskiem oraz nazwą biblioteki na adres p.byrski@makplus.plZintegrowany system biblioteczny MAK+ stworzony i administrowany przez Instytut Książki.Partnerzy: